Genel

YMT Group OSB ye Yatırım Yapmak İçin Başkan ÖZEL i Ziyaret Etti

YMT Group OSB ye Yatırım Yapmak İçin Başkan ÖZEL i Ziyaret Etti

YMT Group OSB ye Yatırım Yapmak İçin Başkan ÖZEL i Ziyaret Etti

21 Şubat 2018 14:20
-A

+A

  Türkiyenin yerli turboşarz üretim fabrikasına sahip YMT Group  otomotiv sanayi şirketi Kaynarca Makina OSB de yatırım yapma için bilgi alışverişinde bulunmak üzere Kaynarca Belediye başkanı Zeynur Özel i Makamında ziyaret etti. YMT Group  şirketinin sahibi  Yılmaz Özdemir ve Genel Müdür  Murat Güleray şirket hakkında bilgi verirken üretilen ürünlerdende bahsederek Başkan Özel e bilgi verdiler. Başkan ÖZEL : Öncelikle Kaynarcamız Makina OSB sini tercihleri bizleri sevindirdi. Biran önce böyle yerli mal üreten  şirketlerimizin  ilçemizde üretime geçmeleri bizleri çok memnun edecektir. Kaynarcamız bölge olarak gerçekten önemli bir konumda. Sizlerin Kaynarcamıza yatırım yapmanızdan bizler memnuniyet duyarız.Umarım en kısa süre içersinde sizde Kaynarcamızda bizimle birlikte gelişen büyüyen kaynarcada yer alırsınız.Sizlerin  bu talepleri  istisdam demek ,aile demek,iş demek,aş demek, dedi.

EGTS Geliştirilmiş Turbo Sistemleri bahsetmek gerekiirse,Türkiye’nin yerli turboşarj üretim fabrikasına sahiptir. Uzun yıllara dayanan tecrübesine ve kalitesine yakışır bir biçimde kendini sürekli geliştirmiştir. Yeni hedefleri doğrultusunda da çalışmalarını kalitesinden ödün vermeden sürdürmektedir.

EGTS Turbo;  iç pazar satışlarında Türkiye’nin turboşarj piyasasının nabzını tutmakla beraber, dünyanın 28 ülkesine ihracat yaparak kalitesini ve güvenirliliğini kanıtlamıştır.

Turboşarj ünitesinin ; wastegate aktivatör, basınç yatağı, muylu yatağı, türbin pervanesi, manşon somunu, back plate, hatta civatasına kadar tüm parçaları Türkiye’de kurumumuzun kontrolünde üretilmektedir.

Tasarım ve çizim aşamasından başlayarak, kalıp çıkartılmasında; dökümüne kadar kurumumuz yapmaktadır. Kalıplar bitince, test ve kontrolleri yapılıp döküm numuneleri hazırlanmaktadır.  Isı ve sızdırmazlığı kontrol edilip,  sorunları giderilen ve devamında onaydan geçen döküm kalıpları seri üretim için üretim bandına alınıp, dökümü yapılmaktadır. Devamında dökülen parçaların salgı kontrolleri yapılmaktadır.

İşleme bandında CNC tezgahlarında, üretim programına göre turbo parçaları işlenip, her işlenen parça bu süreçten geçtikten sonra; kontrol mekanizmasında sağlaması yapılıp, yıkama makinasında yıkama işlemine tabi tutulmaktadır.

Balans bandında ise; üretim programına göre gövdenin içine kullanılan, mil kanat balans ayarı 0.01 gr hassasiyetine göre yapılmakta olup, balans ayarı, yapılan mil; katriç halinde toplanmaktadır. Katriç balans ayarı 150.000 dk / devir seviyesinde 0.01 gr hassasiyetin de hazırlandıktan sonra her katriç numaralandırılıp değer çıktısı arşivlenmektedir.

Onaydan geçen katriç devamında montaj bandına alınıp; toplama bandında emme ve scroll, katriçe zarar vermeden toplanmaktadır. Bununla birlikte; Wastegate aktivatör ayarları, arabanın devrine göre ayarlanıp daha sonra koruyucu yağ ile yıkanmaktadır.

Paketleme bandında turboların tekrar ısı, sızdırmazlık ve devir kontrolleri yapıldıktan sonra kontrolden geçen turbolar etiketleri basılarak kutulanıp, özel sandıklarına yerleştirilerek satışa hazır hale gelmektedir.Yatırım onaylanırsa İlçemizde hayırlı olsun
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Genel
  • Türkiye
  • Öne Çıkan Firmalar
  • Ekonomi
  • Teknoloji
  • Duyurular
  • Kaynarcaspor
  • Kaynarca Emlak
  • siyaset
  • Cenaze

ANKET

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku