Genel

Sakarya Emniyet Müdürlüğünce bin 518 kişiye bir milyon 165 bin 308 tl Ceza kesildi

Sakarya Emniyet Müdürlüğünce bin 518 kişiye bir milyon 165 bin 308 tl Ceza kesildi

Sakarya Emniyet Müdürlüğünce bin 518 kişiye bir milyon 165 bin 308 tl Ceza kesildi

1 Aralık 2020 16:13
-A

+A

Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından ülkede ve Sakarya’da insan sağlığı için büyük tehdit olan Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında, alınan kararlar doğrultusunda; tüm personelin katılımıyla, 24 saat esasına göre aralıksız bir şekilde şehrin her bir noktasında ve halkın yoğun olduğu caddeler, meydanlar, parklar ve bahçelerde yaya devriyeler ve motorize ekipler ile birlikte sıkı denetimler yapılıyor. Yapılan Denetimlerde Kasım ayı içerisinde; maske takma zorunluluğunun kuralına uymadıkları tespit edilen; 880 kişiye idari para cezası uygulandı. Maske takma zorunluluğunu ikinci kez ihlal eden 3 kişiye idari para cezası uygulanarak 3 gün süre ile karantina yurdunda izole edilmeleri sağlandı.
SOSYAL MESAFE VE SİGARA İÇE YASAĞI İHLALİ
Sosyal mesafe kuralına uymadıkları tespit edilen; 129 kişiye idari para cezası uygulanırken sigara içme yasağına uymadıkları tespit edilen; 22 kişiye idari para cezası uygulandı.
SOKAK YASAĞI İHLALİ
HAFTASONLARI UYGULANAN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI'na uymadığı tespit edilen; 164 kişiye idari para cezası uygulandı.
CEZA YAĞDI
İzin verilen saatler harici sokağa çıkma kısıtlamasına uymadığı tespit edilen; 65 yaş üstü 2 kişi ile 20 yaş altı 41 kişiye idari para cezası uygulanırken karantina altında kalması gerektiği halde beklemesi gereken süreyi beklemeden dışarıya çıkan; 65 kişiye idari para cezası, ikazlara uymamakta ısrar eden 28 kişiye hakkında adli işlem olmak üzere toplam 93 kişi KYK yurdunda karantina altına alındı. Karantina altına alınan kişiler, kalan süreleri KYK yurtlarında tamamlayarak yurtlarda kalma süresince oluşan yemek ve diğer masraflar ise kendilerinden tahsil edildi.
6 İŞLETMEYE ADLİ İŞLEM
İşyerini kapatmadığı veya tedbirlere aykırı faaliyet gösterdiği tespit edilen 147 işletmeye idari para cezası uygulanırken, ikazlara uymamakta ısrar eden, 6 işletme hakkında ise adli işlem başlatıldı.
65 ARAÇ SAHİBİNE İDARİ İŞLEM
Şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçlarında toplu taşıma tedbirlerine aykırı hareket ettiği tespit edilen; 65 araç sahibine idari işlem yapıldı.
TOPLAM BİN 518 KİŞİYE CEZA YAĞDI
Toplamda bin 518 kişiye, 1.165.308 TL idari para cezası uygulanırken, 34 kişi hakkında adli işlem başla

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

 • Genel
 • Türkiye
 • Öne Çıkan Firmalar
 • Ekonomi
 • Teknoloji
 • Duyurular
 • Kaynarcaspor
 • Kaynarca Emlak
 • siyaset
 • Cenaze

ANKET

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku