Genel

Muhteşem Bir Ekip ve Oyunları Salonlara Sığmadı Taştı

Muhteşem Bir Ekip ve Oyunları Salonlara Sığmadı Taştı

Muhteşem Bir Ekip ve Oyunları Salonlara Sığmadı Taştı

9 Mart 2017 22:24
-A

+A

Kaynarcada ve Sakaryada bir ilk  gerçekleşti. Suzan Tufan  tarafından düşünülen ve Kaynarcada Tiyatro adına farkındalık yaratmak isteyen bir hayalin gerçekleştiği an  mutluluk  göz yaşları ile   en zirvede olduğu andı.Suzan Tufan ve Hativce Kara tarafındna   gündeme alınan  bu güzel çalışmaya bir birinden kıymetli,öğrenci,öğretmen,ev hanımı,memur gönüllülerinden katılım ile KABET ekibi meydana çıktı.  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadına şiddeti konu alan R. Utkan Özüpak’ın yazdığı ‘Hepgül Aysel’ adlı oyuna büyük ilgi gösteren Kaynarcalılar salona sığmadı. 
 
Yönetmenliğini Suzan Tufan’ın yaptığı oyun iki perdelik olarak Kaynarca Belediyesi çok amaçlı salonunda saat 16.00 ve saat 20.00 de  iki seans olarak oynandı.Başarılı bir oyun sergileyen amatör oyuncular Arzu Vurmaz  (Başrol ,Aysel), Ömer Faruk Karakaya(Kamyoncu Mustafa), Suzan Tufan( Yönetmen,Kurucu ve Emine), Sevtap Çavdar (Avukat), Seray Acar(Gazeteci), Enes Erdoğan(Ömer Ağa), Merve Kızmaz (Ümmü), Sebahatnur Şeker(Reji ve Fikriye Abla), Sezgin Tutar( Genel Koordinatör ve Dr Cem ), Hatice Kara( Kurucu ve Dr Saliha) dakikalarca alkışlandı. Oyunun ses ve ışıkçılığını Sebahatnur Şeker, saç ve makyajlarını Kıymet İçöz, afiş tasarımlarını Aykut Yiğit ,Afiş ve davetiiiiiiye  Serhat Yağız yaptı. Tiyatro gösterisinin sonunda oyun yazarı R.Utkan Özüpak bir konuşma yaptı. Oyunun Muğla’da yaşanmış gerçek bir olaydan yola çıkılarak yazdığını ifade eden Özüpak, tiyatronun yalnızca oyunculardan oluşmadığını, Sahne arkasınıda unutmamak gerektiğini söyledi. Özüpak : ayrıca  Aysel in tüm kaynarca halkına selamlarınıda bizzat ileterek Tiyatro salonuna sığmayan  Kaynarca halkınada  sonsuz teşekkürlerini iletti.
 
    Kurucu Başkan Hatice Kara : Muhteşem bir ekip,muhteşem bir yönetmen ve muhteşem bir yazar olunca gerçekler  bir bir  hayatımıza giriyor aslında bilmedende olsa öğrenerek birlik beraberlik olunca biz başarabiliyoruz. Ben tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar günü kutlyorum ve onlara mutluluklar dilerken bugün   davetimize icabet eden tüm   tiyatro severlerede çok teşekkür ediyorum dedi.
 
     Kurucu ve aynızamanda Yönewtmen,oyuncu Suzan Tufan : Başta R. Utkan Özüpak,Bize  çok destek sağlayan Belediye Başkanımız Zeynur Özel e, İlçemiz Kaymakam ı Kemal şahine, Tüm parti başkanlarıma,Adapostası Genel yayın koordinatörü Güven Hasbaş beye , Tüm protokole, Basınımıza,Kaynarca halkına  çok çok teşekkür ediyor,herkesi biizmle tiyatro yapmak isteyen herkesi 7 den yetmişe  KABET e belkiyor sevigi ve saygılarımı sunuyorum. dedi
  
    Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel : Gerçekten tüm oyuncuları bu kadar profosyonel oyun çıkardıkları için kutluyorum...Her zaman KABET ailesi ile irlikte Tiyatroyu bu güzel salonumuz ile  birlikte öne çıkartarak tüm kaynarca hakına çok güzel sanatsal değerleri getirmiş olacağız dedi. Başkan Özel tüm ekibi tekrar kutluyoum, dedi.Başkan Özel ayrıca Tüm kadınlarımızın 8 mart dünya kadınlar gününüde kutluyarak onlara mutluluklar diledi.

   Kaynarca Kaymakakımı Kemal Şahin : Bu muhteşem ekibi kutluyor ayakta alkışlıyorum dedi. Şahin :  Kaynarca KABET yeni bir  sosyal farkındalık yaratmıştır. Bu güzel ekibi her anlamda desteklemeye  onların daha   farklı  bölgelerde sahne almasını sağlamak adına  herbirini  kutluyor  ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.Şahin ,ayrıca Tüm kadınlarımızın 8 mart dünya kadınlar gününü kutluyarak onlara mutluluklar diledi.
   
   Çiğdem Ataberk Bakanımızda : Kesinlikle muhteşem bir ekip ve oyunun bütünleştiği  harika bir oyundu. Ben söz veriyorum Kaynarca KABET i  her alanda destekleyerek onların başarısını ve mesajlarını  iletmelerini sağlayacağım, Ayrıca  Kadınlar gününe özel  verdikleri bu müthiş desteğin ve mesaj ında doğru yerlere gitmesinede büyük katkı sağladılar . Oyuncularımızı, yönetmenimizi ve Yazarımızı, herbirini ayrı ayrı  kutluyorum dedi..Sayı Bakanımız ayrıca Tüm kadınlarımızın 8 mart dünya kadınlar gününüde kutluyarak onlara mutluluklar diledi.

 Bizde Tüm KABET ekibini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Genel
  • Türkiye
  • Öne Çıkan Firmalar
  • Ekonomi
  • Teknoloji
  • Duyurular
  • Kaynarcaspor
  • Kaynarca Emlak
  • siyaset
  • Cenaze

ANKET

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku