Genel

Kaynarca Eğitimde ilerleme kaydetti !‏

Kaynarca Milli Eğitim müdürlüğü Kaynarca İlçesi Eğitim Durumu ile Alakalı Olarak 2014-2015 Yılında Yapılan Çalışmalar ile ilgili bir bildiri yayınladı.

Kaynarca Eğitimde ilerleme kaydetti !‏

7 Ağustos 2015 20:24
-A

+A

İlçe milli eğitim müdürlüğünce yayınlanan bildiride Kaymakam Kemal ŞAHİN’in öncülüğünde ilçemizde eğitim seferberliği başlamış olup bu çalışmaların akabinde TEOG Sonuçları ve YGS sonuçları olarak ilerleme kaydettiğimiz görülmüştür .
 
TEOG sonuçları bazında 2013-2014 yılına göre büyük bir ilerleme kaydederek ilçe ortalamamız arttırılmış ve okullar bazında il genelindeki 215 okul arasından 14. Olan Kızılcaali Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu başta olmak üzere diğer okullarımızda ilerleme kaydetmiş bulunmaktayız. 2014-2015 1. Dönem TEOG sonuçlarına göre 16 ilçeden 10. olan ilçemiz sene içinde yürütülen çalışmalar sonucunda 16 ilçeden 5’inciliğe yükselmiş bulunmaktadır.
 
YGS Sonuçları bazında Kaynarca Anadolu İmam Hatip Lisesi 4 yıllık lisans programına öğrenci yerleştirmede başarısını geçen seneye göre 3 kat arttırarak gelişme kaydetmiş, Kaynarca Anadolu Lisesi geçen sene ile aynı sonuçlar göstermiş ve Kaynarca Seyfettin Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak da meslek yüksekokullarına %75 oranında yerleştirme başarısını göstermiştir.
 
Bu sonuçlarda Kaynarca Anadolu Lisesi’nde bazı öğrencilerimizin herhangi bir yüksek öğretim programına yerleşebilecekken seneye hazırlanma amaçlı bu sene tercih yapmayarak bir sene daha hazırlanma yoluna gittikleri görülmüştür.
 
2015-2016 eğitim öğretim yılında Kaymakamımız Sayın Kemal ŞAHİN’in öncülüğünde başarılı öğrencilerimizi ödüllendirerek motive etme, 8. Sınıflara ve ara sınıflara yönelik hazırlık kursları, yükseköğretime hazırlık kursları, lise mezunlarına yönelik Destekleme ve Yetiştirme Kursları açacağımızı, gerekli kitap ve materyal dağıtımını yaparak Kaynarca ilçesi olarak eğitimde hedeflediğimiz daha da yüksek başarılara ulaşacağımızı öngörmekteyiz.
İlçemiz Kaynarca’nın eğitiminde geçmiş yıllara göre başarısını arttırmada emekleri bulunan tüm paydaşlarımıza teşekkür eder, ilçemizin hak ettiği daha yüksek başarılara ulaşmak için özverili ve gayretli bir şekilde çalışmalarımız devam edecektir denildi.
Haber / Murat HAZER
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Genel
  • Türkiye
  • Öne Çıkan Firmalar
  • Ekonomi
  • Teknoloji
  • Duyurular
  • Kaynarcaspor
  • Kaynarca Emlak
  • siyaset
  • Cenaze

ANKET

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku