Türkiye

Kaynarca Anadolu Lisesi Aile Birliği toplandı.Sezgin Tutar Yeniden Başkan

Okul Aile Birliği Genel Kurulu'nda öğrenci velilerini bilgilendiren Okul Müdürü Abdurrahman Burak, lisenin başarısında artış beklediğini belirterek ailelerden desteklerini artırmalarını istedi. Okul Aile Birliği yeni yönetimi Sezgin Tutar (Başkan), Sedat Balta (Başkan Yardımcısı), Ercan Demirci (Sayman), İsmail Alabay, Nurten Yoldaş, Yahya Özer'den oluştu.

Kaynarca Anadolu Lisesi Aile Birliği toplandı.Sezgin Tutar Yeniden Başkan

Okunma: 1039

7 Kasım 2015 18:28
-A

+A

     Kaynarca Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Genel Kurulu okulun toplantı salonunda yapıldı. Açılış konuşmasını Okul Müdürü Abdurrahman Burak'ın yaptığı toplantıda Divan Başkanlığına Ercan Demirci seçildi. 
Okul Müdürü Abdurrahman Burak'ın yaptığı konuşmadan bir bölüm şöyle: "
     Okulun 450 öğrencisi var. Bu yıl kayıt yaptıranlar 136 kişi. Bu öğrencilerimizin 20'si 400 puan ve üstü. 50 Kişi ise 350 ile 400 puan arasında. Bu seneki öğrencilerimizin profili çok iyi. Özellikle burayı tercih ettiler, Adapazarı okullarına  gitmediler. Kaynarca Şark hizmeti gibi sayıldığından buraya gelen öğretmenlerimiz de Kaynarca'da en az 3 - 5 yıl kalacak. Daha önce gelip 1 yıl kalıyor ve gidiyordu. 
Deneyimli ve başarılı öğrenciler geliyor. Eskiden bu okulda 6 tane ücretli öğretmen vardı, şimdi ücretli öğretmenimiz yok. 
Yetiştirme kurslarımız var. Bu kurslarda cocuklarımızla bire bir ilgileniyoruz. Deneme sınavlarımız olacak. Aşkla, şevkle iyi niyetle başladık devamını getireceğiz. 
    Benim sizlerden isteğim sık sık okula gelmeniz. Çocuğunuzu takip edin, öğretmenlerimizden hakkında bilgi alın. Okulun web sayfasındaki duyuruları takip edin. Öğretmenlerle veli görüşme saatleri koyduk. 
Okulu daha önce su basıyordu. Artık su bassa bile su tutmuyor. Boya badana yapacağız. Kışın okulun soğuk olduğunu söylüyorlar, pencereleri, masaları, sandalyeleri yenilemek istiyoruz. Çocukların rahat edebilmesi için her türlü önlemi alıyoruz. 
Daha önce kantin yoktu, bu yıl kantini açtırdık. Eğer başarıyı yakalayacaksak öğretmen, veli, okul aile birliği ve yönetimin işbirliği içinde olması lazım. En az ayda bir kez mutlaka okula gelin. Yönetimle, sınıf öğretmeni ve öğretmenlerle görüşün çocuğunuz hakkında bilgi alın. Notlarının ve devamsızlığının takibini yapın. Kaynarca Anadolu Lisesi'nde başarıyı yakalamamız için ortak hareket etmemiz lazım."
       Okul Aile Birliği Başkanı Sezgin Tutar ise yaptığı konuşmada, "Öğrenci, idare, öğretmen ve veli arasındaki birlikteliği sağlarsak sorunlarımızın çözümünü sağlarız. Okulun ihtiyaçlar kısmında bize düşen görevleri yapabilmeliyiz. Veliler olarak okula, öğrencimize ilgiyi artırmalıyız. Bunu yaparsak Kaynarca Anadolu olarak önemli bir başarıyı yakalarız" dedi. 
       Okul Aile Birliği Başkanı Sezgin Tutar'ın yeniden başkan seçildiği toplantıda yeni yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Başkan Yardımcısı Sedat Balta,  Sayman Ercan Demirci, Nurten Yoldaş,Yahya Özer, İsmail Alabay.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

 • Genel
 • Türkiye
 • Öne Çıkan Firmalar
 • Ekonomi
 • Teknoloji
 • Duyurular
 • Kaynarcaspor
 • Kaynarca Emlak
 • siyaset
 • Cenaze

ANKET

Kaynarca Doğasıyla,Havasıyla Sizce Güzel Bir Yer mi ?

 • * Evet : 564 Oy (%20)

 • * Hayır : 530 Oy (%18)

 • * Fena Değil : 799 Oy (%28)

 • * Daha Güzel Olabilir : 976 Oy (%34)

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku