Genel

Kaynarca Ak Parti Teşkilatı Ak Parti İl Başkanlığı Kongresinde Yerini Aldı

Kaynarca Ak Parti Teşkilatı Ak Parti İl Başkanlığı Kongresinde Yerini Aldı

Kaynarca Ak Parti Teşkilatı  Ak Parti İl Başkanlığı Kongresinde Yerini Aldı

Okunma: 2377

8 Şubat 2015 23:44
-A

+A

AK Parti 5. Olağan İl Kongresi’nde partililere seslenen Başbakan Davutoğlu, “Sakarya her yerde al bayrağı ak bayrakla dalgalandırmış bir şehrimizdir. Sakarya’ya iktidarlarımız döneminde 10,5 milyar TL’lik yatırım yaptık. Sakarya’ya her şey helal olsun” dedi.

Serdivan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye Başbakan Davutoğlu’nun yanı sıra, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Genel Merkez Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Şaban Dişli, Ali İhsan Yavuz, Hasan Ali Çelik ve Ayhan Sefer Üstün ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Kongreye Ak Parti Kaynarca İlçe Teşkilatı Tam Kadro Katıldı

141 Bin Üye

5. Olağan İl Kongresi’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Sakarya İl Başkanı Uncuoğlu, “Sessiz Dünya’nın sesi, kimsesizlerin kimi olarak çıktığımız millete hizmet yolunda AK Teşkilatları olarak azim ve kararlılıkla görevlerimize sarıldık. Sakarya’da üye sayımızı 3 kat arttırarak 141 bine ulaştırdık. Seçim beklemeden 365 gün hemşerilerimizle birlikte olduk. Zor dönemlerde birbirimize karşı olan kardeşlik hukukumuzu daima canlı tuttuk. Sakarya’da kazanılan bu büyük başarılar için Sayın Bakanımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyor, 5. Olağan İl Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

İnsanlık Davasının Sahibi

Uncuoğlu’nun ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “AK Partililer olarak bizler, yıllar önce, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve sizlerin öncülüğünde, bu halka sevdalanıp, kutlu bir medeniyet yolculuğuna çıktık. Ve bu medeniyet yolculuğumuzda hamdolsun rabbimiz bizlere hiçbir partiye nasip olmayacak başarılar lütfetti. Bu necip milletin hayallerini gerçekleştirmek için azimle mücadele ettik. Halkın iradesini egemen kıldık. Kimsesizlerin kimsesi, mazlum milletlerin umudu olduk. Daha güzel bir Türkiye ve daha yaşanabilir bir dünya inşa etmeye çalıştık. Geldiğimiz noktada, bu insanlık davasının artık bir sahibi var, o da AK Parti’dir” diye konuştu.

Yeni Bir Zafer

Sakarya’nın yeni Türkiye yolunda en büyük katkıyı sağlayacak şehirlerden biri olduğuna da dikkat çeken Başkan Zeki Toçoğlu, “Sakarya’mızın 7 Haziran’da yeni bir zafere imza atacağından en ufak bir kuşkumuz bulunmamaktadır. Bu davaya gönül veren, Ak Parti teşkilatında görev almış olan değerli arkadaşlarıma içtenlikle teşekkür ediyorum. Yeni görevi üstlenecek arkadaşlarımız da, birlik ve beraberlik içinde, partimizin misyonuna uygun olarak, Sayın Başbakanımızın vizyonu doğrultusunda önümüzdeki seçimlere kilitlenecekler. Partimizi daha ileri noktaya taşıyacakladır. Kongremizin şehrimize, partimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kazanan Biz Olacağız

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “AK Parti ailesi olarak uzun bir yolun yolcularıyız. AK Parti’yle Türkiye Dünya’ya yardım eden bir ülke olmaya devam edecek. İnşallah bu kutlu yürüyüş ile birlikte Türkiye hem merhamete hem de güce sahip bir ülke olmayı sürdürecek. Birlik ve beraberlik içerisinde 7 Şubat’ta şah, 7 Haziran’da da mat yapacağız. Birlik ve beraberliğimizin devam edeceğini bir kez daha ifade etmek istiyorum. Yeni İl Başkanımız ve yönetimine başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Sakarya Baş Eğmez

Sakarya’nın her zamanki gibi destan yazdığını kaydeden Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Sakarya aziz olsun. Üstat Necip Fazıl o zor günlerde diyordu ki; ?Eyvah, eyvah, Sakaryam, sana mı düştü bu yük? Bu dava hor, bu dava öksüz, bu dava büyük!’ Aziz Üstat, artık bu dava hor da değil, öksüz de değil. Biz eyvah demiyoruz, elhamdülillah diyoruz. Bu davanın sahipleri var diyoruz. Şükür olsun Sakarya var diyoruz. Bu davanın fertleri olarak ne zaman Sakarya kenarına gitsek; Dicle’yi, Fırat’ı görürüz. Tuna’yı, Nil’i, Maveraünnehri görürüz. Sakarya’nın suyunu içmiş olan, Sakarya’yla şereflenmiş olan, Sakarya’yla izzeti yaşamış olan kimse hiç başını eğer mi?” diye konuştu.

Yeni Stat En Geç 2016’da

AK Parti’nin Sakarya’nın tek partisi olduğuna da dikkat çeken Başbakan Davutoğlu, “Sakarya’da 17 belediyenin tamamını AK Parti almış. 7 milletvekilliğinin 5’i yine Ak Parti’de. Sakarya her yerde al bayrağı ak bayrakla dalgalandırmış bir şehrimizdir. Sakaryaspor da Türk futbol tarihimize altın harflerle geçmiştir. Buradan bir müjdeyi de paylaşmak istiyorum. İnşallah 25 bin kişi kapasiteli yeni stat da en geç 2016 yılında Sakarya’nın hizmetinde olacak” ifadelerini kullandı.

İhracat 2,6 Milyar TL’ye Ulaştı

Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Sakarya’ya iktidarlarımız döneminde 10,5 milyar TL’lik yatırım yaptık. Sakarya’ya her şey helal olsun. Sakarya’nın tüm ilçeleri fındık destekleme programının içine alındı. Böylece Sakaryamıza da güzel bir hediye vermiş olduk. Sakarya’nın suyu da, fındığı da, toprağı da bereketli olsun. Bu dönemde 428 milyon TL’lik ihracatı 2,6 milyar dolara çıkardık. Eğitimde üniversiteye 7 fakülte, 3 enstitü, 2 yüksekokul ve 6 araştırma merkezi kurduk. Sakarya Üniversitesi Türkiye’nin yükselen üniversiteleri arasındadır. 79 bin 100 öğrenciyle Sakarya bugün ilim merkezidir.”

Ulaşım Üssü Sakarya

“Sakarya’da 133 kilometre duble yol vardı. Bunu 323 kilometreye çıkardık. İlçelerimize ve şehir merkezine çok sayıda hastane kazandırdık. Sakarya’yı Anadolu’nun ulaşım arterinin merkezine getiren projeler hayata geçirildi. Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı Sakarya’ya yepyeni bir canlılık veriyor. Ayrıca Sakaryamız üzerinden geçecek Kuzey Marmara Otoyolu’yla ulaşım hattı merkezi ve üssü olacak. İnşallah en kısa zamanda Adapazarı-Karasu Demiryolu Hattı üzerinde çalışmalarımız başlayacak. Karasu Limanı’nı, Karadeniz’de önemli bir liman haline getirmeye kararlıyız. İnşallah Sakarya ülkemizin medarı iftiharı haline gelecek.”

 

8

1

2

3

4

5

6

7

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

 • Genel
 • Türkiye
 • Öne Çıkan Firmalar
 • Ekonomi
 • Teknoloji
 • Duyurular
 • Kaynarcaspor
 • Kaynarca Emlak
 • siyaset
 • Cenaze

ANKET

Kaynarca Doğasıyla,Havasıyla Sizce Güzel Bir Yer mi ?

 • * Evet : 706 Oy (%19)

 • * Hayır : 673 Oy (%19)

 • * Fena Değil : 1010 Oy (%28)

 • * Daha Güzel Olabilir : 1234 Oy (%34)

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku