Genel

KABET Kaynarca Belediyesi Tiyatrosu AKM de Şahaneydi

KABET Kaynarca Belediyesi Tiyatrosu AKM de Şahaneydi

KABET Kaynarca Belediyesi Tiyatrosu AKM de Şahaneydi

14 Ocak 2022 09:46
-A

+A

Sakarya'da uyuşturucu ve madde bağımlılığına karşı mücadele amacıyla "Hayatın Umudu" isimli tiyatro oyununun gösterimi yapıldı
 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından her ay düzenlenen kültür sanat programlarına, Kaynarca Belediyesi Tiyatrosu (KABET) tarafından hazırlanan, madde ve uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele kapsamında bir sosyal farkındalık projesi olan, Öğretmen ve Öğrencilerin oynadığı " Hayatın Umuda" isimli tiyatro sanatseverlerle buluştu.
 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Hayatın Umuda" tiyatro gösterisi gençler tarafından büyük İlgi gördü.
 
Kaynarca Kaymakamlığı, Kaynarca Belediyesi, Kaynarca İlçe Eğitim Müdürlüğü ve Kaynarca Halk Eğitim Merkezi'nin ortak bir çalışması olan "Hayatın Umuda" isimli tiyatro Sakarya AKM kültür merkezinde düzenlenen ve  Kaynarca Halk Eğitimi Merkezi tiyatro eğitmeni, Suzan Tufan yönetmenliğindeki 16 kişilik tiyatro ekibi, oyunda gençler olmak üzere toplumumuzu oluşturan bireylerin bağımlılık yapan maddeler konusunda bilgilendirilmesine, bağımlılık yapan maddelerden uzak tutulmasına vurgu yaptı.
 
Oyunda, uyuşturucunun topluma aileye ve bireye olan olumsuz etkileri konu alındı. Yaklaşık 60 dakika süren oyunda gençlere tozpembe olarak sunulan uyuşturucunun zararlı olduğu anlatılarak, kötü alışkanlıkların insan üzerindeki etkileri, fizyolojik ve psikolojik olarak kişiliğin oluşma ve şekillenme evresi olan ergenlik dönemine yaşayan gençlerin kötü alışkanlıkların, bir defadan bir şey olmaz, cümlesiyle başladığı,arkadaşların dikkatli seçilmesi ve gençlerin düştüğü kötü durum canlandırıldı.
 
 
Kaynarca Halk Eğitimi Merkezi tiyatro eğitmeni Suzan Tufan, AA muhabirine şunları söyledi, bu oyundaki asıl amacımız çocukları gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmak olduğunu, bağımlılık günümüzün en tehlikeli hastalıklarından biri haline geldi.
Çocuklarımızı ölümcül sonuçlar doğuran kötü alışkanlıklarından korumak hepimizin görevi.
Bizlerde eğitmenler olarak gençlerimizi ve ailelerimizi bilinçlendirmek, gençlerimizi bu tür olumsuz alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve korumak adına çaba sarf ediyoruz.
Bir defadan bir şey olmaz dememek lazım. Her bağımlı bir defa ile başlıyor. Çocuklarımızı ölümcül sonuçlar doğuran kötü alışkanlıklardan korumak hepimizin görevidir" dedi.
 
Suzan, bizim bu tiyatro çalışmalarımıza maddi manevi çok büyük destek veren  herzaman ne olursa olsun  arkamızda duran bize büyük güç veren Kaynarca Belediye Başkanımız Murat Kefli yede çok teşekkür ediyorum.
 
Tiyatroyu izlemeye gelen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Resul Narin, SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan, Büyükşehir Tiyatro Müdürü Faruk Şişman, (KABET) genel koordinatörü Sezgin Tutar, AKP kadın kolları Başkanı Yasemin Turan  ve çok sayıda sanat sever katıldılar.
Gecenin anısına Tiyatro ekibine plaket verildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Genel
  • Türkiye
  • Öne Çıkan Firmalar
  • Ekonomi
  • Teknoloji
  • Duyurular
  • Kaynarcaspor
  • Kaynarca Emlak
  • siyaset
  • Cenaze

ANKET

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku