Genel

Akademisyenlere karşı Muhtarlar Federasyonundan Basın Açıklaması‏

Sakarya Muhtarlar Federasyonu Akademisyenlere karşı bir basın açıklaması yaparak "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" adlı grubu eleştirdi.

Akademisyenlere karşı Muhtarlar Federasyonundan Basın Açıklaması‏

19 Ocak 2016 17:32
-A

+A

Sakarya Muhtarlar Federasyonu Akademisyenlere karşı bir basın açıklaması yaparak "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" adlı grubu eleştirdi.
 
Bildiride Geçtiğimiz günlerde yaşanan "Teröre karşı akademisyenler", "Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildiri yayınlayan "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" adlı grub hakkında Sakarya Muhtarlar Federasyonu olarak kendimizi bu açıklamayı yapmaya mecbur hissediyoruz.
"Tarihi gerçeklikle bağdaşmayan ve asırlarca dünyaya şefkat, merhamet ve insaniyeti öğretmiş olan Türk milletinin kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni 'katil' olmakla, 'kıyım' yapmakla suçlayan bu açıklamanın sahipleri, terör örgütünün sıradan bir sempatizanı ve söz konusu metin de onların kaleminden çıkmış bir terör manifestosu niteliğindedir. Her kelimesi ihanet içeren ve sözde uluslararası hukuka atıf yapılan açıklamada, operasyonların, uluslararası hukukun terörist kabul ettiği bir örgüte karşı gerçekleştirildiğine dair en ufak bir kayıt söz konusu değildir. Bilimselliğin temel unsuru olan neden-sonuç ilişkisini göz ardı eden, halkı iç çatışmaya sürükleyen, devletin hukuki mücadelesini yıpratmak isteyen, terör örgütüne 'nefes' aldırmayı amaçlayan bu bildiriyi yayınlayan sözde akademisyenleri nefretle kınıyoruz.
Ülkesine ve ülkesinin yönetimine 'katil' veya 'katliam yapıyor' şeklindeki bakış açısı ve anlayış ne bilimselliğe ne de akademik özgürlüğe sığar. Bu, kabul edilebilir şey değil. Bu düpedüz sloganik siyasi söylemlerle ucuz işportacılık elde etmenin yoludur. Kendi devletine 'katliam yapıyor' şeklindeki çirkin söylemleri, bilimsellikle ve akademik özgürlükle bağdaştırmanın imkanı yoktur.Bu bildiriyi hiçbir şekilde kabul etmek mümkün değil" Devletimiz için 'planlı kıyım' ve 'katliam' gibi ifadelerin geçtiği böyle bir bildiriye imza atanların amacı milletimize, devletimize ve Yüce Türk Milletine zarar vermekten başka hiç bir şey değildir. Devletimize karşı bu türden yaklaşımları asla kabul etmeyeceğimizi, gerekli hallerde vatanımız, bayrağımız, huzurumuz ve refahımız için göğsümüzü siper edeceğimizi buradan paylaşmak isteriz.
Sakarya Muhtarlar Federasyonu 16 İlçe Dernek Başkanları ve Sakaryalı Muhtarlar olarak Her aklı selim Türk Vatandaşının olduğu gibi Askerimizin ve Polisimizin terör örgütüne karşı gerçekleştirdiği operasyonların yanında yer aldığımızı, bütün unsurlarıyla Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde yaşaması için var gücümüzle mücadele edeceğimizi beyan ve taahhüt ederiz." ifadeleri kullanıldı. ( Murat Hazer )
Anahtar Kelimeler : Sakarya Muhtarlar Federasyonu,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Genel
  • Türkiye
  • Öne Çıkan Firmalar
  • Ekonomi
  • Teknoloji
  • Duyurular
  • Kaynarcaspor
  • Kaynarca Emlak
  • siyaset
  • Cenaze

ANKET

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku